Esmaspäev, 28. detsember 2015

2015 aasta kokkuvõte

 Aasta 2015 hakkab lõpule jõudma ja tasub teha väike tagasivaade meie tegemistele.

 Koondan postitusse paremad videod ja veidi pildimaterjali, sest kõike sõnadesse pannes tekiks mitmekilomeetrine postitus ja pildid-videod ütlevad alati rohkem kui sõnad :)

2015 oli suuresti enesetäiendamise aasta alustades dr. Marti Lasn'i koerte esmaabikoolitusega, lõpetades Victoria Stilwelli show'ga Helsinkis Olympiastaadionil.
 Väga oluline oli minu jaoks aprillis 2015 toimunud Tuire Kaimio seminar.
 Alates juunist 2015 olen võtnud e-kursuseid Fenzi Dog Sports Academy's ja kuna häid kursuseid aina tuleb ja tuleb, siis 2016 saab olema samuti sisustatud Fenzi kursustega.

 Suurim saavutus 2015 aastal on kindlasti see et oleme õppinud Kieferiga üksteist tundma ja hindama. meist on saanud partnerid ja Kiefer teab, et raskel ajal olen ma tema jaoks olemas ja toetan teda igas ebamäärases olukorras.


 Väga palju oleme panud rõhku meie hirmust tingitud agressiivsuse probleemile ja  tänu meie väga armsale sõbrale Emmale oleme augustist detsembrini treenides teinud nii suuri edusamme et Kiefer on juba peaaegu nagu täitsa tavaline koer! Minu mõistus peab veel järgi jõudma, et tegu ei ole enam selle sama ebakindla ja ara koeraga vaid tema enesekindlus on tohutult tõusnud ja enne tegutsemist otsib Kiefer minult tuge.
 Siia on paslik lisada video, millise koeraga oli tegu enne, millisega nüüd, kas pole mitte meeletu areng??

2015 aasta ongi olnud meie jaoks pigem mängu aasta. Oma suhet oleme otsinud ja üles ehitanud läbi pühendumuse ja mängu. Sest nüüd kus oleme saavutanud tugeva põhja üksteise usaldusele, on võimalik 2016 eesmärkidesse püstitada ka klassikalise õppe märgike. Jah, me plaanime minna tagasi koertekooli sest tunnen et me oleme selleks valmis. Aga sellest räägin edaspidi.

 Peale pühendumuse ja mängu oleme muidugi veidi ka nuusutanud kuulekust nõudvaid trikke. Näiteks praegu on meil käsil Sue Ailsby Rally skillbuilding ja meil on nii fun!
 Jah, üks olulisemaid asju mida ma olen õppinud ise on see, et treenimine peab olema fun! Nii endale kui koerale. Kui emb-kumb tunnebv end halvasti protsessi käigus, siis parem tasub ümber hinnata, kas see on vajalik või kas seda ei saa kuidagi toredamalt teha.

Trikkide õppimine jäi meil omal ajal selja taha aga vahel kui palun Kieferilt a'la 2014 sooritatud trikke korrata, siis ülivähese abiga suudab ta neid teha! Ta on nii tubli koer!
 Veel üks supervideo ja siis mõned pildid meie 2015 aastast :)


Pildis oli meie aasta 2015 kõrghetk nagu tavaliselt suvi, mil Kiefer sai Pranglis lõpmatuseni ujuda, joosta, mängida, lehmi vaadata, koertega nina kokku pista (jaaa, lugesite õigesti. See oli Kieferi suurim saavutus suvel) veelkord mängida, ujuda joosta.


Each relationship with an animal and a human is a bridge uniquely shaped to carry only those two, and so must be crafted by them (S. Clothier)

Ma olen õnnelik, et meil on selline maakoht, kus Kiefer saab nautida seda päris õiget koeraelu ja iga aastaga läheb maalolemine mõnusamaks, sest Kiefer arvestab aina rohkem oma perega, mitte ei talla sinnapoole, kuhu tuul puhub.
 Tema metsikust laudaalusest loomusest on välja kasvanud mõistlik pereliige, kellele võib kindel olla. Välja arvatud siis kui on silmapiiril kass, või mingi loom, või lind või huvitav lõhn.
 Aga ta on lahe oma heade omaduste ja vigadega. Meist keegi pole täiuslik :)

Kieferi parimaks omaduseks aasta jooksul on kujunenud impulsikontroll. Ma saan teda pildistada nii, et ta on viisakalt paigal ja pildid tulevad mõistlikud!
 Kaks ilusat näidet:

Ja veidi veel meie argipäevadest :)   Kõik päevad on olnud täis pigem rõõmu, kui kurbust. Jah, ka neid päevi on olnud aga täna ei ole õige aeg nendest kirjutada                                                                                                            
Meie aasta 2015 on olnud väga tore ja tegus ning õpetlik.
Suure julgustükina võtsin end kokku ja panin kirja ka mõned oma arvamused eraldi blogipostitustena. Neid on võimalik lugeda siit:
http://dogspawsitivelife.blogspot.com.ee/p/populaarseimad-postitused.html

2016 eesmärgid? Lihtsad ja selged :)

1) Minna tagasi kooli
2) Jätkata samas vaimus, luues aina tugevamat suhet läbi üksteisele toetumise, pühendumuse ja mängu.

Mari ja Kiefer soovivad oma sõpradele ja lugejatele kaunist ja meeleolukat aastavahetust ning kohtumiseni tuleval, 2016 aastal!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Meil on hea meel kuulda ka teie arvamust, aitäh!