neljapäev, 27. august 2015

Hügieeniprotseduurid

Tere, armsad lugejad.

Olen olnud kaua vaiki, sest suvi on olnud väga kiire aeg. Hästi palju olen Kieferiga veetnud aega Prangli saarel ning õppinud Fenzi Dog Sports Academy materjale. Sügisest proovin postitused taas stabiilsemalt teieni tuua. Kiireimad ja päevakajalisemad ülevaated on alati olemas Facebookis

 Aga täna tahtsin kiiresti rääkida hügieeniprotseduuridest ning näidata, kuidas meie puhastame kõrvu.

Dogspeed Positive Training avaldas väga huvitava postri:
Author: https://www.facebook.com/DogspeedPositiveTraining
 Ning see pani mind mõtlema, et ka meil on üldlevinud probleem, et koerale ei meeldi kas kammimine, küünelõikus, hammaste või kõrvade puhastus, protseduurid silmadega.
Enamasti sunnitakse koer protseduur ära kannatama (jõuga kinni hoides, maha surudes või suukorvi kasutades) hoolimata koera tunnetest ja arvamusest. Sest ta ju PEAB tolereerima inimmaailma veidrusi küsimusteta.
Ei, ei pea. Sellised protseduurid on absoluutselt tundmatud loomamaailmas.Meie saame õpetada koerale, et protseduurid = hea kogemus ning koer saab õppida seostama hügieeniprotseduure heade asjadega.
Jagatud graafik näitab päris selgelt, millises punktis milliseid nippe ning käitumismustreid võiks kasutada.
Meie endi ehe näide - Kiefer ei talunud küünte lõikamist. Ta kas tõmbas käpa ära, läks minema, oli üleni pinges ja stressis või võttis hammastega õrnalt minu käe enda käpalt. Aga kaua ta oleks jaksanud õrnalt võtta, kui mina oma lolli järjekindlusega asetasin teda ebameeldivasse situatsiooni?
Praegune küüntelõikus on meil chill - Kiefer lamab ning ootab, mil ma lõikan naksaki ühe küünetipi. Üks küünetipp võrdub üks kõrge väärtusega maius.
Lisaks on Kieferi kõrvad hetkel veidi haiged ning täpselt sama valemiga saan ma puhastada kõrvu sügavalt seest ning spreitada erinevaid haisvaid vedelikke kõrva.
Aga mis tunne oleks koeral, kui ma seda kõike teeksin jõuga ja nurka surudes? Kui tõsiseltvõetav ning usaldatav inimene ma oleksin tema jaoks?

 Sellele mõeldes, läksin koju ning filmisingi üles meie kõrvade puhastamise tseremoonia.
Meie kõrvade puhastamine läheb üldjoontes hästi. Kindlasti lavahirm mängis ka rolli aga tegelikult saaks sellist protseduuri veel suurema entusiasmiga ning mängulisemalt läbi viia.
 Kiefer ei tolereerinud kedagi ei pusasid lõikama, küüsi lõikama. Kõrvu ma isegi ei proovinud puhastada.
 Nüüd kasutades ebameeldiv liigutus= kõrge väärtusega maius valemit., oleme saavutanud suure edu hügieeniprotseduuride tegemisel.
 Veel oleme pigem neutraalses tsoonis ehk Kiefer on siiski pigem "nõme" seisukohal aga mängulisust vahele pikkides, suudan ma hoida saba naatukenegi lehvivana :)
 Lisaks on kadunud ka üldine pinge kehast. Samas ma saan ka temast aru. Kui ikka kõrvas on ebameeldiv ja/või valus, peab seda emotsiooni koheselt väljendama. Mina saan aidata tal selle emotsiooniga toime tulla.
Link videole: https://youtu.be/iEzg8DHZpsY

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Meil on hea meel kuulda ka teie arvamust, aitäh!