esmaspäev, 13. aprill 2015

13.04.2015

Ma ei ole nüüd küll kaua kirjutanud aga Kieferiga oleme iga päev treeninud ning võtsime osa ka Reactive Dogs targeting väljakutses.
 Väljakutse lõppeb 19.04 ning oleme saavutanud märkimisväärset edu tänu õpetajale Yvette Van Veen'ile, kes õpetas meile, et mehaanika on väga oluline koera ninaga puudutamise püsivuse saavutamisel.
 Meil on veel pikk maa minna aga teksti lõppu lisan 2 videot - üks algusest ja teine tänasest. Edu on märgatav.

 Vahepeal ma ka puhkasin, sest vaimselt on väsitav igapäevaselt reaktiivse koera ümbruskonda korraldada nii, et koeral oleks hea ja turvaline. Kevade saabumisega on ka koerajalutajaid rohkem ning teatud % lahtiseid koeri samuti.

 Täna käisime uuesti kiipimas, kuna meie kiip oli üks Virbaci konkreetsest seeriast ning lakkas töötamast. Kiefer talus kiipimist väga hästi - sõi samal ajal hakkliha minu peost ning ma ei tundnud, et üleüldse oleks olnud mingit reaktsiooni.
 Arutlesin korra ka arstiga (kahjuks pigem ta noogutas mu jutule kaasa, kui pakkus omapoolseid ideid) Kieferile rahustava toidulisandi pakkumist.
 Nimelt olen uurinud ja lugenud l-tryptophan'i sisaldava toidulisandi Serene UM kohta ainult head ning erinevate uuringute kohaselt ei ole kõrvalmõjusid koerale ja otsustada panustada kõik mis võimalik, et Kieferi emotsioone suunata.
 Nimelt oleme küll saavutanud väga väga palju ehk piltlikult võiks öelda, et vaja on veel üle koera saba saada.
 Kiefer ei karda enam pimedat, ca 80% suudab ilusti lõdva rihmaga kõndida, 50% ulatuses (oleneb ärevusastmest) täidab käske aga reaktiivsus koerte suhtes ei ole veel järgi andnud.
 Järgime väga hoolikalt küll CARE lehel pakutud hoolikalt ülesehitatud treeningplaane aga siiski ei ole me kaitstud ootamate üllatuste eest. Kui tekib ootamatu üllatus (ala koer tuleb peremehega ootamatult nurga tagant) siis Kiefer reageerib koheselt ning rahunemine ei tule kõne allagi. Ülejäänud tee kodu poole on ta pigem väga ärev ning pinges.
 Seetõttu soovin proovida paari kuu jooksul Serene UM'i, ehk õnnestub meil modifitseerida kiiremini Kieferi reaktsiooni, asendada seda teistsuguse käitumisega ning ootamatu olukorra tekkides pingeid maha võtta.
 Homsest naaseme loodetavasti ka juba kooli (kui just pussnuge ei saja)

 Lisaks lõpetasin 09.02.2015-16.03.2015 kestnud online kursuse  Animal Behaviour and Welfare Edinburgh'i ülikooli poolt tulemusega 97,3% 100st
Teemad olid:
1.Loomade heaolu areng läbi ajaloo
2. Loomade käitumise ja heaolu hindamine
3. Seltsiloomade käitumine ja heaolu
4. Toiduks kasvatavate loomade ja lindude heaolu (massitööstused, farmid)
5. Vangistuses elavate metsloomade käitumisviisid ja heaolu (farmid, metsiku looduse teemapargid, loomaaiad)
6. Loomade kasutamine laborites jm.Ehk kriitiline ja sügavalt shokeeriv teema.

 Nüüd ootan pikisilmi 25.04 toimuvat Tuire Kaimio seminari "Koerte käitumismustrid ja nende pärandumine aretuses"

Lõppu ka kaks videot:
Esimesena targeting alguspäevadel

Ja targeting täna. Onju suur vahe!
Järgmise korrani! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Meil on hea meel kuulda ka teie arvamust, aitäh!